Podujatia Ústavu pamäti národa

Ústav pamäti národa pripravuje ďalší Deň otvorených dverí v Archíve ÚPN

Pri príležitosti 50. výročia invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa mohli záujemcovia Archív ÚPN navštíviť už 21. a 22. augusta, avšak pre veľký záujem verejnosti a v snahe ponúknuť možnosť návštevy aj tým, ktorí sa nemôžu zúčastniť v dopoludňajších a skorých popoludňajších hodinách, otvorí Ústav pamäti národa dvere archívu aj v pondelok 27. augusta od 15:00 do 18:00.

Prostredníctvom vystavených archívnych dokumentov, fotografií, letákov, dobovej tlače, ale tiež prostredníctvom historických filmových záberov a záznamov vysielania slobodných vysielačov priblíži Archív Ústavu pamäti národa atmosféru augusta 1968. V rámci komentovanej prehliadky si záujemcovia budú môcť pozrieť aj priestory depotov Archívu Ústavu pamäti národa.

Deň otvorených dverí Archívu ÚPN sa uskutoční v priestoroch Archívu Ústavu pamäti národa na Miletičovej ulici 7 v Bratislave.

Vernisáž výstavy August 1968: Nádeje a vytriezvenia

Ústav pamäti národa a Rozhlas a televízia Slovenska pozývajú na vernisáž výstavy August 1968: Nádeje a vytriezvenia. Výstava pripomenie 50. výročie Pražskej jari a invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa.

Vernisáž sa uskutoční v pondelok 20. augusta 2018 o 19:00 v priestoroch Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici 1 v Bratislave. Vstup je voľný.

Výstava August 1968: Nádeje a vytriezvenia je jednou z aktivít, ktorými si ÚPN pripomína 50. výročie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Ústav pamäti národa taktiež pripravil sériu krátkych videí, cez ktoré historici ÚPN pripomínajú kľúčové udalosti roku 1968, a počas celého augusta zverejňuje na svojej facebookovej stránke autentické fotografie a dobové dokumenty z tohto zlomového obdobia.

Dni otvorených dverí v Archíve Ústavu pamäti národa

Výstavu v budove rozhlasu doplní prezentácia dobových dokumentov, mimoriadnych vydaní periodík, letákov a karikatúr, premietanie pôvodných filmových záberov so vstupu vojsk Varšavskej zmluvy do slovenských miest a vysielanie nahrávok slobodných vysielačov počas Dní otvorených dverí v Archíve Ústavu pamäti národa, ktoré sa uskutočnia 21. a 22. augusta 2018 od 9:00 do 16:00 hod. na Miletičovej ulici 7 v Bratislave. Podujatie je spojené s komentovanou prehliadkou priestorov Archívu Ústavu pamäti národa.